پایگاه خبری صنعت نما - جای خالی تعمیرات تخصصی عامل آتش سوزی نفتکش ها
.
یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸
ساعت :

جای خالی تعمیرات تخصصی عامل آتش سوزی نفتکش ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس، دلیل وقوع حوادث و آتش‌سوزی‌های اخیر برای نفتکش‌ها را عدم تعمیرات تخصصی و ناشی از مسائل فنی دانست.

به گزارش صنعت نما به نقل از خانه ملت، علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، به مشکلات پیرامون نفتکش‌های داخلی و علل وقوع حادثه برای آن‌ها اشاره کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش به دلیل تعدد نفتکش‌ها و جا به جایی نفت به اقصی نقاط جهان، بزرگترین ناوگان حمل و نقل تانکر دنیا است، اما مسائلی همچون نداشتن امکانات لازم برای تعمیرات تخصصی، عدم همراهی شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی و کمبود قطعات پس از تشدید تحریم‌ها، مشکلاتی برای شرکت ملی نفتکش ایجاد کرده است تا جایی که می‌توان دلیل وقوع حوادث و آتش‌سوزی‌های اخیر برای نفتکش‌ها را عدم تعمیرات تخصصی و نصب قطعات جدید دانست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی همراهی کافی را پس از تشدید تحریم‌ها با نفتکش‌های ایران ندارند، گفت: گاهی حوادثی همچون آتش‌سوزی برای نفتکش‌ها ناشی از مسائل فنی است لذا تعمیرات آن‌ها باید به موقع انجام شود.

شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی همراهی کافی را پس از تشدید تحریم‌ها با نفتکش‌های ایران ندارند

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس آمادگی کمک به شرکت ملی نفتکش را دارد، ادامه داد: در شرایط تحریم کنونی شرکت‌های بیمه‌ای بین‌المللی همراهی کافی را با نفتکش‌های ایران ندارند، اما راهکاری‌هایی برای دستیبابی به بیمه بین‌المللی وجود دارد که اگر از این تجربیات و راهکار‌ها استفاده کنند مشکلات پیش آمده مرتفع خواهند شد.

حوادث حمل و نقل دریایی ناشی از مسائل فنی است

وی با اشاره به اینکه تعداد کمی از نفتکش‌ها استیجاری هستند، افزود: گاهی حوادث حمل و نقل دریایی ناشی از مسائل فنی است لذا تعمیرات آن‌ها باید به موقع انجام شود، ضمن آنکه کمبود قطعات مشکل دیگری است که برای نفتکش‌ها در پی تحریم‌ها ایجاد شده است.

تخصص کشتی‌سازی‌های داخلی به کار گرفته شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شواری اسلامی با تاکید بر اینکه باید با برنامه‌ریزی دقیق از تخصص و دانش متخصصان داخلی برای تعمیر، بازسازی و ساخت نفتکش‌ها استفاده کرد، اظهار کرد: در این زمینه باید از توانمندی مجتمع‌های کشتی‌سازی و دیگر کشتی‌سازی‌های داخلی استفاده بیشتری کرد و بحران ایجاد شده برای نفتکش‌ها را رفع کرد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.