پایگاه خبری صنعت نما - بهره‌برداری از ۴۰۰ دستگاه واگن ساخت داخل
.
شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

بهره‌برداری از ۴۰۰ دستگاه واگن ساخت داخل

۴۰۰ دستگاه واگن لبه بلند ساخت داخل که از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و رقابت‌پذیر در داخل تولید شده است، امروز در حاشیه هفتمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی به بهره‌برداری رسید.

*پویا مهرابی

به گزارش خبرنگار صنعت نما، امروز ۴۰۰ دستگاه واگن لبه بلند ساخت داخل که از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیر در داخل کشور ساخته شده است، به صورت ویدئو کنفرانس با دستور وزیر راه و شهرسازی در یزد به بهره‌برداری رسید و در ادامه تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت راه‌آهن و شرکت تامین سرمایه مسکن و قراردادی بین راه‌آهن ایران با توکا ریل برای خرید ۲۰۹ دستگاه واگن لبه بلند ۶ محوره از محل قراردادهای ماده ۱۲ به امضا رسید.

 به علاوه سه تفاهم نامه و قرارداد برای نوسازی ناوگان ریلی در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی به امضا رسید که این تفاهم نامه و قراردادها در حوزه تامین منابع مالی و تولید ناوگان حمل و نقل ریلی کشور بود.

همزمان با این نمایشگاه قرارداد پرداخت یارانه صرفه‌جویی مصرف سوخت برای طرح توسعه حمل‌و‌نقل بار مسافر بین شرکت راه‌آهن و شرکت ریل پرداز سیر به امضا رسید که مقرر شد از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید طرفین بتوانند برای تولید ۵۰ دستگاه واگن لبه بلند باری با استفاده از ظرفیت‌های داخلی با یکدیگر همکاری کنند.

همچنین مقرر شد، از محل یارانه صرفه‌جویی مصرف سوخت برای طرح توسعه حمل‌و‌نقل ریلی به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید قراردادی به امضا برسد.

ضمناً در جریان برگزاری آیین افتتاحیه این نمایشگاه، تفاهم نامه‌ای بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه فنی و مهندسی دانشگاه پورتو پرتغال به امضا رسید که توافق شد نسبت به تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک بین دو طرف اقدام شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.