پایگاه خبری صنعت نما - الحاق هزار واگن و لکوموتیو به بخش ریلی تا یک‌سال دیگر
.
جمعه - ۲۶ مهر - ۱۳۹۸
ساعت :

الحاق هزار واگن و لکوموتیو به بخش ریلی تا یک‌سال دیگر

ساخت هزار واگن و لکوموتیو توافق شده در تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه تا سال آینده به پایان می‌رسد.

*پویا مهرابی

به گزارش صنعت نما، مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: ساخت هزار واگن و لکوموتیو توافق شده در تفاهمنامه بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه تا سال آینده به پایان می‌رسد.

 سعید رسولی اواخر خردادماه امسال( 28 خرداد) در سفر به هرمزگان و بازدید از زیرساخت‌های ریلی در بندر شهید رجایی بندرعباس در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب گفت: ارزش این تفاهم‌نامه ۲ هزار میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: بانک‌های عامل برای مشارکت در این طرح مشخص و تولید محصولات ریلی در کارخانجات داخلی آغاز شده است.

رسولی همچنین در توضیح این خبر به یکی از رسانه‌ها گفت: حدود 2 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ برای تهیه ناوگان ریلی تأمین اعتبار شده است، بر این اساس مقرر شده ۴۰ درصد از منابع از تبصره ۱۸و ۴۰ درصد از منابع بانکی تأمین شود، همچنین ۲۰ درصد اعتبارات باقیمانده را شرکت‌های واگن و لکوموتیو تأمین می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه راه‌آهن از واگن سازان داخلی حمایت می‌کند، گفت: شرکت راه‌آهن بسته‌های حمایتی لازم برای تامین منابع مالی را پیگیری کرده، اما خط اعتباری لازم برای این شرکت‌ها را باید بانک مرکزی و نظام بانکی کشور تامین کند.

رسئلی افزود: خوشبختانه رئیس جمهور هم دستور‌العمل‌های خوبی برای تامین خط‌های اعتباری جدید صادر کرده، اما هم اکنون دست به نقد‌ترین منابع مالی موجود تبصره ۱۸ است و در قانون بودجه سال ۹۸ موضوع منابع مالی را پیگیری می‌کنیم. شرکت راه‌آهن اصرار به ارتقای توان تولید داخل دارد و همواره استفاده از ظرفیت‌های کشور برای کاهش وابستگی به خارج را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.