پایگاه خبری صنعت نما - زمان تکمیل راه آهن خواف – هرات مشخص شد
.
سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹
ساعت :

زمان تکمیل راه آهن خواف – هرات مشخص شد

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت:‌ پروژه خواف-هرات جزو پروژه‌های اولویت دار محسوب می شود که قرار است اگر منابع مالی آن فراهم شود حداکثر تاپایان شهریور ماه تکمیل شود.

*پویا مهرابی

به گزارش صنعت نما، تکمیل و توسعه محورهای ترانزیتی شرق کشور یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است، و با تکمیل خط آهن خواف-هرات، راه‌آهن افغانستان به شبکه ریلی ایران وصل می‌شود.

عباس خطیبی گفت: این پروژه ریلی دو بخش «درون‌مرزی» و «برون‌مرزی» دارد که طول خط آهن درون‌مرزی (خواف تا شمتیغ) 77 کیلومتر و طول بخش برون‌مرزی در خاک افغانستان (شمتیغ تا هرات) 62 کیلومتر است.

زیرسازی، خط و ریل‌گذاری کل مسیر 77 کیلومتری درون مرزی انجام‌شده است و این بخش در مراحل پایانی قرار دارد و به‌صورت موقت به شرکت راه‌آهن تحویل داده‌شده است اما یک سری نواقص جزئی در خطوط ایستگاهی دارد که به‌زودی مرتفع می‌شود.

خط و ریل‌گذاری در بخش «برون‌مرزی» تا انتهای قطعه سه که تعهدات ایران در این پروژه است، برده شده است و هم‌اکنون نیز در حال تکمیل عملیات خط هستیم. 

ریل گذاری 30 کیلومتر از 62 کیلومتر برون‌شهری به اتمام رسیده است و در حال تکمیل 32 کیلومتر باقی‌مانده هستیم. 

به خاطر مسائل ناامنی در مرز و عبور از مرز برای بردن ماشین‌آلات خط مشکلاتی وجود دارد اما با تلاش‌هایی که صورت گرفته توانسته‌ایم عملیات بالاست ریزی با واگن را وارد خاک افغانستان کنیم و 10 روزی است که کارمان را شروع کرده‌ایم. 

وی در خصوص آخرین ایستگاه این پروژه اظهار کرد: در ایستگاه جونو که ایستگاه پایانی‌این خط ریلی است باید یک ساختمان هزار و 500 متری دوطبقه ساخته شود که در حقیقت ساختمان ایستگاه خواهد شد که البته پیشرفت 25 درصدی داشته و تا پایان شهریور آماده می‌شود.

راه‌آهـن خواف-هرات به‌صورت یک‌خطه ساخته‌شده است و سرعت سیر در آن برای ‌قطارهای مسافری 160 کیلومتر بر ساعت و برای قطارهای باری 120 کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته‌شده است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.