پایگاه خبری صنعت نما - پروژه راه‌آهن اردبیل -میانه تا ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد
.
چهارشنبه - ۱۳ مرداد - ۱۴۰۰
ساعت :

پروژه راه‌آهن اردبیل -میانه تا ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل- میانه تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش صنعت نما به نقل از ایسنا، عباس خطیبی 13 خرداد در بازدید از عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن اردبیل – میانه با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی ایستگاه اصلی بالای ۹۰ درصد است، اظهارکرد: در بحث روسازی نیز حدود هفت درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد بطوریکه همه قطعات طبق جدول زمان‌بندی شده پیش می‌رود.

به گفته معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن در این مسیر ۱۷۵ کیلومتری بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی شده و ۴۵ درصد پیشرفت کلی هشت ایستگاه موجود در مسیر است.

معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن اضافه کرد: منابع مالی خوبی برای این پروژه اختصاص داده شده است بطوریکه بیش از ۱۰۷۰ میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده و در موعد مقرر پیمانکاران مطالبات خود را دریافت می‌کنند.

خطیبی ادامه داد: در پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه تا بحال۱۳ کیلومتر ریل‌گذاری شده و طبق برنامه هر ماه هشت کیلومتر به این میزان افزوده می‌شود و در صورت افزایش نوبت کاری و پشتیبانی به ۱۷ کیلومتر نیز می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه استاندار اردبیل و دولت برای اجرای این پروژه طبق برنامه زمان‌بندی مصمم هستند، گفت: همزمان در هفت نقطه دیگر کشور پروژه راه‌آهن اجرا می‌شود و باید در اسرع وقت پشتیبانی لازم این پروژه‌ها صورت گیرد.

خطیبی یادآور شد: برای تکمیل این پروژه بزرگ بانک ملی، وزارت راه و شهرسازی ، معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن بویژه استاندار اردبیل نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبار مورد نیاز و پشتیبانی پروژه بکار بسته‌اند.

معاون شرکت ساخت و توسعه راه‌آهن از اختصاص۳۴۰ میلیارد تومان برای پروژه راه‌آهن اردبیل _ میانه در سه ماه گذشته خبر داد و گفت: تزریق این مبلغ در زمان کوتاه در نیمه اول سال کم سابقه بوده و نشان دهنده اهمیت پروژه برای دولت است بطوری که در ۲ سال گذشته بیش از ۶۷۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه راه‌آهن اردبیل یکی از ۹ پروژه ریلی اولویت‌دار کشور است ، گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم مرکز سه استانی که در دستور جدی دولت قرار دارد و در این پروژه حتی در جریان کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام کارگاه‌ها با تمام ظرفیت فعالیت کردند.

به گزارش ایسنا، عباس خطیبی به همراه استاندار اردبیل از بخش‌های مختلف راه‌آهن میانه - اردبیل بازدید و از نزدیک پیشرفت کار و مشکلات موجود را مورد ارزیابی قرار داد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.