پایگاه خبری صنعت نما - برگزاری مراسم معارفه "سید میعاد صالحی" مدیرعامل جدید راه آهن
.
جمعه - ۱ بهمن - ۱۴۰۰
ساعت :

برگزاری مراسم معارفه "سید میعاد صالحی" مدیرعامل جدید راه آهن

مراسم معارفه مدیرعامل جدید راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات کشوری، لشگری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد.

 

به گزارش صنعت نما، در این مراسم رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: حمل و نقل نقش مهمی در توسعه اقتصادی هر کشور دارد و بنیاد تحرک اقتصادی یک کشور است. ایران در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد که می توانیم با افزایش کریدورها و اتصال به کشورهای همسایه به کشورهای دیگر متصل شویم.

رستم قاسمی ادامه داد: باید با نگاه جدیدی به حمل و نقل ریلی نگاه کنیم تا بتوانیم آن را بیش از پیش توسعه دهیم. در زمان سخت ترین تحریم ها وزیر یکی از مهمترین وزارت خانه ها بودم و تمام دنیا رابطه خود را با ما قطع کرده بود اما توجه به نیروی انسانی نقطه محرک ما بود. معتقدم راه آهن و پالایشگاه ها آهن هستند و آن آدم ها هستند که آن را می سازند. پس برای حرکت راه آهن نیروی متخصص داریم. البته نیازمند اتصال چشمه های بار و اتصال کوریدورهای ریلی و افزایش سهم از حمل و نقل بین المللی هستیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد بسیاری از پروژه ها و مگا پروژه های کشور با بودجه جاری کشور قابل انجام نیست و باید به سرمایه های بخش خصوصی داخل و خارج کشور توجه داشته باشیم.

 

قاسمی یادآور شد: امیدواریم در توسعه فناوری های نوین در راه آهن از جمله راه آهن پر سرعت بتوانیم گام های مهمی با کمک متخصصان داخلی برداریم.

در ادامه این مراسم سید میعاد صالحی، مدیرعامل راه آهن ضمن تشکر از اعتماد هیات دولت و وزیر راه و شهرسازی به نسل سوم انقلاب گفت امیدوارم گام های مهمی برای توسعه کشور و حمل و نقل ریلی برداریم.

سید میعاد صالحی گفت: اگر دنبال ۲۰ درصد سهم ریلی مسافری و ۳۰ درصد حمل بار هستیم باید الزامات آن هم فراهم شود و باید موانع موجود رفع شود.

صالحی ادامه داد: سعی می کنیم با همت مضاعف دست در دست هم دهیم تا کریدورهای ریلی فعال شود. و باید بیش از این که صحبت کنیم با همدلی و همت مضاعف کار کنیم  تا موجب توسعه هر چه بیشتر راه آهن در کشور و افزایش ارتباطات با کشورهای منطقه و جهان خواهد شد.

وی افزود: توجه ویژه ای به تولید داخل داریم اما کمبودها ها را از شیوه های دیگر تامین خواهیم کرد. معتقدم توسعه اقتصادی کشور به توسعه حمل و نقل محقق می شود و مهمترین مود آن حمل و نقل ریلی است.

در این مراسم سعید رسولی مدیرعامل اسبق شرکت راه آهن با آرزوی موفقیت برای مدیرعامل جدید راه آهن گفت: ایشان خصوصیات بسیار خوبی دارند که نوید دهنده توسعه هر چه بیشتر شبکه ریلی و حمل و نقل ریلی خواهد بود.

سعید رسولی گفت: بازنشستگان و پیشکسوتان راه آهن سرمایه عظیمی هستند که طی مدت مدیریت خود از مشاوره های ارزشمند این عزیزان استفاده کردند.

وی ضمن ارائه گزارشی از زحمات خانواده بزرگ راه آهن گفت: بهره وری اولویت اصلی ما در راه آهن بود و توجه ویژه ای به نیروی انسانی وبهره وری نیروی انسانی داشتیم.

رسولی افزود:طی دو سال گذشت با توجه به منویات مقام معظم رهبری توجه و حمایت جدی از تولید داخل صورت گرفت که موجب تولید و بازسازی دو هزار و صد دستگاه انواع ناوگان ریلی توسط صنایع واگن سازی شد.

 

خبر در حال تکمیل شدن است/

 

آخرین ویرایش در 26/07/1400

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.