پایگاه خبری صنعت نما - تخصیص سهم 3 درصدی درآمد نفت خوزستان کمتر از یک‌سیزدهم است!
.
چهارشنبه - ۲۶ تیر - ۱۳۹۸
ساعت :

تخصیص سهم 3 درصدی درآمد نفت خوزستان کمتر از یک‌سیزدهم است!

نماینده اهواز با بیان اینکه عملکرد در پرداخت سهم 3 درصدی استان خوزستان از صادرات نفت کشور بسیار ضعیف بوده است، گفت: میزان تخصیص این سهم 3 درصدی تا پایان تیرماه سال 97 کمتر از یک سیزدهم درصد بوده است.

به گزارش صنعت نما، علی ساری در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنعت نفت و حفاری خوزستان گفت: بر اساس قانون باید سهم 3 درصدی از صادرات نفتی به مناطق نفتخیز و استان خوزستان پرداخت شود اما متاسفانه تخصیص در این زمینه بسیار کمتر از سهم خوزستان است.

وی با بیان اینکه عملکرد در پرداخت سهم 3 درصدی استان خوزستان از صادرات نفت کشور بسیار ضعیف بوده است، افزود: میزان تخصیص در این زمینه تا پایان تیرماه سال 97 کمتر از یک سیزدهم بوده است.

نماینده اهواز عنوان کرد: اقداماتی در این زمینه در مجلس شورای اسلامی انجام گرفته تا شاهد تحولاتی در تخصیص این سهم باشیم.

وی ادامه داد: همچنین صحبت‌هایی با وزیر نفت در زمینه پرداخت حق آلایندگی نفت به استان خوزستان انجام گرفته است تا شاهد پرداخت این سهم به استان خوزستان باشیم.

ساری تصریح کرد: در بحث سهم 3 درصدی خوزستان از صادرات نفت نیز صحبت‌هایی با رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است و امیدواریم بتوانیم گام‌های اساسی در تخصیص این سهم به استان خوزستان برداریم.

وی ادامه داد: اگر این سهم 3 درصدی به صورت کامل تخصیص پیدا کند، قطعا شاهد تحولاتی در استان خوزستان خواهیم بود و در تلاش هستیم تا این مهم محقق شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.