پایگاه خبری صنعت نما - تماس تلفنی روسیه با عربستان پس از حملات نفتی
.
شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹
ساعت :

تماس تلفنی روسیه با عربستان پس از حملات نفتی

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد در پی حملاتی که علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی انجام شده، قرار است روز دوشنبه با همتای سعودی خود تماس تلفنی داشته باشد.

*سارا مهرابی

به گزارش صنعت نما، الکساندر نواک در پاسخ به این که آیا روسیه همچنان باید برای پایبندی کامل به توافق جهانی کاهش تولید، میزان تولید نفت خود را پایین بیاورد؟ گفت پارامترهای توافق جهانی کاهش تولید نفت تغییر نکرده است.

نواک به خبرنگاران گفت: همه باید به تعهداتی که در ابوظبی با آنها موافقت کردیم به طور کامل عمل کنند. اگر ضرورت وجود داشته باشد و در صورت شرایط اضطراری ما همواره می‌توانیم دور هم گردآمده و درباره پارامترهای دیگر مذاکره کنیم اما هنوز صحبت درباره چنین موضوعی زود است.

بر اساس گزارش رویترز، نواک اظهار کرد نفت کافی در ذخایر جهانی برای پوشش کمبود احتمالی عرضه از سوی عربستان سعودی وجود دارد.

مقامات سعودی اعلام کردند که آتش سوزی ایجاد شده پس از حملات پهپادی به تاسیسات نفتی حساس تحت کنترل قرار گرفته اما تولید ۵.۷ میلیون بشکه در روز معادل نیمی از ظرفیت تولید این کشور به همراه دو میلیارد فوت مکعب در روز گاز متوقف شده است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک نیز روز دوشنبه درباره تحولات بازار نفت با فاتح بیرول، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی گفت و گو کرد.

یک منبع آگاه در اوپک گفت: این دو نفر از این که وضعیت تحت کنترل مقامات سعودی قرار دارد، ابراز رضایت کرده و بر این نکته توافق داشتند که به رصد بازار ادامه داده و ظرف چند روز آینده به طور مرتب در تماس باشند. دیدار فوق العاده اوپک و متحدانش فعلا مطرح نیست.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.