سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور متولی شناسایی کانون‌های گرد و غبار - خبر
.
جمعه - ۱ تیر - ۱۳۹۷
ساعت :

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور متولی شناسایی کانون‌های گرد و غبار

مسئول پروژه مطالعات گرد و غبار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: شناسایی کانون‌های ریزگرد و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی گرد و غبار تولید شده با منشاء داخلی و خارجی که به این سازمان محول شده، پیشرفت قابل توجهی داشته است.

به گزراش صنعت نما، رضا شهبازی با بیان این مطلب افزود: اطلس ملی کانون‌های گرد و غبار تهیه شده، نمونه‌برداری از خاک و رسوبات سطحی در این کانون‌ها صورت گرفته و آنالیز شیمیایی و رسوب‌شناسی از نمونه‌های کلان شهرها انجام شده است.

به منظور هدفمندی و اجرایی کردن برنامه‌های پژوهشی در راستای اقتصاد مقاومتی دانشجویان و محققان نیز در این پروژه همکاری دارند که نتایج این تحقیقات به‌زودی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

یادآور می‌شود، برنامه‌های محول شده به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از طرف دولت در زمینه مطالعات ریزگردها شامل به‌روزرسانی نقشه کانون‌های گرد و غبار، پایش ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی ریزگردها، شناسایی کانون‌های فعال و بحران ساز گرد و خاک در کشور و ارائه آن‌ها به دستگاه‌های ذیربط است.

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.