پایگاه خبری صنعت نما - صنایع دریایی در سال ۹۸ چقدر تسهیلات گرفتند؟
.
سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹
ساعت :

صنایع دریایی در سال ۹۸ چقدر تسهیلات گرفتند؟

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی از اعطای بیش از ۷۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان صنایع دریایی در سال ۱۳۹۸ و همچنین احتمال افزایش سرمایه این صندوق در سال جاری خبر داد.

به گزارش صنعت نما، عبدالمجید رضوانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در سال رونق تولید، برای حمایت از صنایع دریایی کشور به ۱۴۱ طرح دریایی بالغ بر ۷۱۷ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۱۷ طرح مرتبط با صنایع دریایی به صندوق ارجاع شده است، گفت: بر اساس این طرح‌ها مبلغی بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد ریال درخواست تسهیلات از این صندوق شده است که پس از بررسی اولیه، تعداد ۱۶۳ طرح با ارزش تقریبی ۳۰۰۰ میلیارد ریال مورد تایید صندوق قرار گرفته و جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیر عامل صندوق توسعه صنایع دریایی افزود: تعداد ۱۴۱ طرح در بانک‌ها به ارزش ۷۱۷ میلیارد ریال تصویب و عقد قرارداد شده اند. مابقی طرح‌ها نیز پس از گذراندن مراحل تصویب در بانک‌های عامل، در نوبت پرداخت قرار خواهند گرفت.

همچنین به گفته وی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۶ به ترتیب ۲۹۶۶ و ۲۴۹۲ میلیارد ریال تسهیلات توسط این صندوق تایید شده است.

رضوانی در پایان از بررسی وضعیت صندوق توسعه صنایع دریایی در وزات صنعت، معدن و تجارت در هفته گذشته خبر داد و با بیان اینکه صنایع دریایی یکی از صنایع راهبردی و مهم است گفت که احتمالا سرمایه این صندوق در سال جاری افزایش خواهد داشت.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.