پایگاه خبری صنعت نما - ورود آلاینده ها به رودخانه ها ذخایر آبزیان را آسیب می زند
.
شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸
ساعت :

ورود آلاینده ها به رودخانه ها ذخایر آبزیان را آسیب می زند

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ورود آلاینده ها به رودخانه ها به ذخایر آبزیان و رونق صید و صیادی آسیب می زند و باید از آن پیشگیری کرد.

*سارا مهرابی

به گزارش خبر نگار صنعت نما، نبی اله خون میرزایی در مراسم رها سازی بچه ماهی سفید در رودخانه های مازندران در ساری با بیان اینکه ورود مواد آلاینده به رودخانه‌ها به منابع وذخایر آبزیان دریا و رونق صید و صیادی آسیب می‌رساند افزود: مازندران دارای بضاعت و توانمندی‌های خصوصی خوبی در فعالیت‌های شیلاتی است و ما تلاش داریم در این زمینه ضمن حمایت از آنان، نقش حاکمیتی خود را اعمال کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه غالب تلاش صید و صیادی در دریای خزر وابسته به تلاش و تکثیر بچه ماهی در این مرکز است افزود: آلودگی‌های رودخانه‌ها علاوه بر معضل زیست محیطی به منبع اقتصادی مهم جامعه صیادی آسیب می‌رساند و در این زمینه دستگاه‌های متولی ازجمله محیط زیست باید تلاش کنند تا این بارآلودگی کاهش یابد.

خون میرزایی در ادامه ظرفیت شیلاتی استان را در کشور بالا و در حد پیشتاز در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله تولید غذا و تأمین نهادها برشمرد و تصریح کرد: شیلات مازندران با داشتن چنین مرکز بازسازی علاوه بر تأمین بچه ماهی موردنیاز استان، به سایر استان‌های کشور هم صادرات دارد و تقویت و حمایت از این مراکز می‌تواند توسعه پایدار صید و صیادی و تثبیت اشتغال را به همراه داشته باشد.

۸۰ میلیون قطعه بچه ماهی با حضور رئیس سازمان شیلات در رودخانه‌های استان ساری رهاسازی شد.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

 

 

لینک های مفید

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.